Ballina Uncategorized Nuk ndalet Drake, për javën e pestë rresht në krye të Billboard...

Nuk ndalet Drake, për javën e pestë rresht në krye të Billboard Hot 100

0
SHPËRNDAJE

Hip hop superylli botëror, Drake, ka vazhduar me kryesimin në Billboard Hot 100.

Kënga e albumit “Scary Hours” është në vendin e parë për të pestën javë në top listën e Billboard Hot 100.

<div style=”position:relative;height:0;padding-bottom:56.25%”><iframe src=”https://www.youtube.com/embed/xpVfcZ0ZcFM?ecver=2″ style=”position:absolute;width:100%;height:100%;left:0″ width=”640″ height=”360″ frameborder=”0″ allow=”autoplay; encrypted-media” allowfullscreen></iframe></div>

Me 101.7 milionë dëgjime në javën e fundit, “God’s Plan” është bërë kënga e dytë ndonjëherë që ka thyer këtë shifër të dëgjimeve.

Kjo ngritje e dëgjimeve vjen pas publikimit të videoklipit më të ri të reperit për të cilin ai dha bamirësi prej një milion dollar.

<div style=”position:relative;height:0;padding-bottom:44.96%”><iframe src=”https://www.youtube.com/embed/uxpDa-c-4Mc?list=RDEMEPsGcPqqzpBxP-gtt4OYKg&amp;ecver=2″ style=”position:absolute;width:100%;height:100%;left:0″ width=”801″ height=”360″ frameborder=”0″ allow=”autoplay; encrypted-media” allowfullscreen></iframe></div>

Top lista psohet nga këngët “Perfect” nga Ed Sheeran, “Finesse” nga Bruno Mars dhe Havana prej “Camila Cabellos”.

<div style=”position:relative;height:0;padding-bottom:44.96%”><iframe src=”https://www.youtube.com/embed/NV-3s2wwC8c?ecver=2″ style=”position:absolute;width:100%;height:100%;left:0″ width=”801″ height=”360″ frameborder=”0″ allow=”autoplay; encrypted-media” allowfullscreen></iframe></div>

Në këtë listë fuqishëm vazhdon të qëndrojë në top 10 edhe Dua Lipa.

Ajo gjendet në vendin e 10-të e madje ka lënë prapa emra si Kendrick Lamar dhe Migos.

BILLBOARD HOT 100 TOP 10

1. Drake – “God’s Plan”
2. Ed Sheeran – “Perfect”
3. Bruno Mars feat. Cardi B – “Finesse”
4. Camila Cabello feat. Young Thug – “Havana”
5. Post Malone feat. 21 Savage – “rockstar”
6. BlocBoy JB feat. Drake – “Look Alive”
7. Bebe Rexha & Florida Georgia Line – “Meant to Be”
8. Due Lipa – “New Rules”
9. Kendrick Lamar & SZA – “All the Stars”
10. Migos – “Stir Fry”.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here