Ballina Lajme Delegacioni i Bashkimit Evropian në Kosovë.

Delegacioni i Bashkimit Evropian në Kosovë.

0
SHPËRNDAJE

Kryetari i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, shefja për Politikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherini dhe komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi të mirë, Johannes Hahn tashmë kanë arritur në Kosovë.

Delegacioni i lartë i Bashkimit Evropian do të ketë takim të përbashkët me presidentin Hashim Thaçi, kryetarin e Kuvendit Kadri Veseli dhe kryeministrin Ramush Haradinaj

Në ora 15:25-15:45 do të ketë adresim për medie nga presidenti Juncker dhe presidenti Thaçi, ndërsa në ora 16.00-17.00 do të kenë takim me qytetarët.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here