Ballina Lajme Juncker mesazh të qartë deputetëve: Ratifikimi i demarkacionit, hap kyç dhe i...

Juncker mesazh të qartë deputetëve: Ratifikimi i demarkacionit, hap kyç dhe i pashmangshëm

0
SHPËRNDAJE

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Calude Juncker në një konference për media së bashku me presidentin Hashim Thaçi, ka ripërsëritur se Kosova duhet të ratifikojë marrëveshjen e demarkacionit nëse dëshiron të fitojë liberalizimin e vizave.

“Është esenciale që vendi i juaj të votojë së shpejti demarkacionin, është hap kyç i pashmangshëm, i rëndësishëm drejt liberalizimit të vizave, ku bashkëqytetarët tuaj shqiptarë e serbë do të jenë përfituesit e kësaj”, ka thënë Juncker.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here