Ballina Lajme Thaçi në Sofje, takon presidentin serb Vuçiq dhe kryeministrin malazez Markoviq

Thaçi në Sofje, takon presidentin serb Vuçiq dhe kryeministrin malazez Markoviq

0
SHPËRNDAJE

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në Sofje ka takuar Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiqin, dhe atë të Malit të Zi, Dushko Markoviqin.

Ky takim u zhvillua në kuadër të takimit të punës së liderëve të Ballkanit Perëndimor dhe krerëve të Bashkimit Evropian, që po mbahet në Sofje të Bullgarisë.

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here