Ballina Lajme “SCF”: Ambasada turke në Kosovë e përfshirë në rrëmbimin e gjashtë turqve

“SCF”: Ambasada turke në Kosovë e përfshirë në rrëmbimin e gjashtë turqve

0
SHPËRNDAJE

Rrëmbimet e fundit të gjashtë shtetasve turq, të cilët thuhet se kanë lidhje me Lëvizjen Gylen në Kosovë, kanë konfirmuar rolin kryesor të ambasadave turke jashtë vendit në operacionet e inteligjencës dhe rrëmbimet ilegale të kundërshtarëve të cilët kanë qëndrim kritik ndaj regjimit turk të sunduar nga Presidenti autokratik Recep Tatyyip Erdogan.

“Stockholm Center for Freedom” (SCF) shkruan se sipas burimeve lokale në Kosovë, Ambasada turke në Prishtinë ka funksionuar si një qendër kryesore logjistike, planifikimi dhe ndalimi për operacionin e fundit nga Agjencia Kombëtare turke e Inteligjencës (MIT).

PËRGJIGJU

Please enter your comment!
Please enter your name here