Ballina Autorët Postime nga merr lajm

merr lajm

12 POSTIME 0 KOMENTET

“SCF”: Ambasada turke në Kosovë e përfshirë në rrëmbimin e gjashtë...

Rrëmbimet e fundit të gjashtë shtetasve turq, të cilët thuhet se kanë lidhje me Lëvizjen Gylen në Kosovë, kanë konfirmuar rolin kryesor të ambasadave...

FSK së shpejti ushtri e Kosovës dhe anëtare e NATO-s

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj, mori pjesë në ceremoninë ushtarake të Forcës së Sigurisë së Kosovës, të organizuar në Kazermën “Adem Jashari”...

A është i pari i LDK-së në Prizren servil i presidentit...

Në kohën kur Kosova perjashtohet nga EQAR ,si dhe kur i gjithë opinioni publik kanë dal kundër politizimit te institucioneve arsimore ,i...

Lista Serbe nuk duhet ta votojë Demarkacionin

Kryetarja e Lëvizjes Evropiane të Serbëve, Rada Trajkoviq, ka deklaruar sot, se Lista Serbe nuk duhet të votojë ratifikimin e Marrëveshjes së Demarkacionit, pasi sipas...

Thaçi në Sofje, takon presidentin serb Vuçiq dhe kryeministrin malazez Markoviq

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, në Sofje ka takuar Presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiqin, dhe atë të Malit të Zi, Dushko Markoviqin. Ky takim u...

Juncker mesazh të qartë deputetëve: Ratifikimi i demarkacionit, hap kyç dhe...

Presidenti i Komisionit Evropian, Jean-Calude Juncker në një konference për media së bashku me presidentin Hashim Thaçi, ka ripërsëritur se Kosova duhet të ratifikojë...

Kapen mbi 600 kg kokainë në Durrës

Në Shqipëri një operacion i përbashkët i Policisë dhe Prokurorisë për Krimet e Rënda çoi në sekuestrimin gjatë natës, në Portin e Durrësit, të...

Delegacioni i Bashkimit Evropian në Kosovë.

Kryetari i Komisionit Evropian, Jean-Claude Juncker, shefja për Politikë të Jashtme të BE-së, Federica Mogherini dhe komisioneri për Zgjerim dhe Fqinjësi të mirë, Johannes...

Dështoi edhe kjo seancë e sodit.

Vazhdimi i seancës për demarkacionin në mungesë të votave është shtyrë për javën e ardhshme. Kështu bëjnë të ditur burime të MerrLajm. Shtyrja e seancës për...

15 fotografi nga jeta artistike e Faruk Begollit (Foto)

Artistët e vërtetë nuk vdesin kurrë. I tillë është aktori Faruk Begolli pa të cilin sot u bënë 10 vite, shkruan MerrLajm. Me talentin e...
0FansaPëlqeje
1,064NdjekësitNdjek
8,356AbonentëAbonohu
- Advertisement -

EDITOR PICKS